teyptodyso

Zapowiedzi nowej ustawy

Recommended Posts

Bezpośredni link ustawa Europejska na temat nowych substancji psychoaktywnych

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/EB29FBA644A76BDFC12581B500438AFC/%24File/1890.pdf

Według projektu który już jest skierowany do notyfikacji i pierwszych czytań USTAWA MOŻE WEJŚĆ W ŻYCIE 29GRUDNIA 2017r

Jedni mówią o przejściu do podziemia sklepów, drudzy wymyślają nowe sposoby obejścia, Vendorzy różnie zaczynają się zachowywać stąd moja myśl, że wiedza więcej od nas :)

• Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zresztą co raz gorsze te odczynniki, nie ma już nic z tym polotem.. Dlaczego Polska nie mogłaby mieć prawa jak Czechy chociaż? Stare dobre używki już mają lepsze działanie, są przebadane, mają swój klimat już. A dla nas zostało gówno..

A używki zawsze w życiu człowieka były, są i będą, wiele wynalazków, książek, filmów powstało dzięki nim.. Ale nie lepiej aby każdy był niewolnikiem systemu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz rację, ale lepiej, żeby chociaż było to co teraz mimo, że to gówno, niż żeby zbanowali aktualne RC. Po każdej delegalizacji wychodzą nowe bieda-ketony, które nie mają nic wspólnego z pierwowzorem jak np 4cec. Ketony idą ku upadkowi.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niektórzy mówią(Ci co bardziej interesują się kartami charakterystyki, bo te substancje już dawno były przez kogoś wymyślone), że jest jeszcze WIELE substancji bardzo dobrych, których nikt nie chce jeszcze syntetyzować i sprzedawać. Dlaczego? Ponieważ wolą sprzedawać coś co działa mocno przez chwilę, głównie dopaminowo a potem szybko spada oraz powoduje duże chęci na dorzutkę. To stary system sprzedawców, labolatoriów aby zapewnić sobie stały dochód jak i zdobywac uzaleznionych klientów :) 

To coś jak żarówki, które mają obliczony czas świecenia oraz żarówki ledowe, które mogłyby świecić latami, ale ich przetwornice w środku padają aby producent miał stały dochód, ps. ledy w środku są sprawne jeśli je wyjmiesz i zasilisz inna przetwronicą, pozdro! :)

Edytowane przez teyptodyso

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem trochę zielony w tych ustawach a mam takie pytanko, czy ktoś mi objaśni jak sytuacja ma do siebie np. dochodzi do sytuacji ze ustawa wchodzi w życie a ja przykładowo w domu posiadam z kilo nowego legalnego składnika (na własny użytek) dla przykłady hexen’u, co gdy zapukają smutni panowie ?

Jak to będzie wyglądać po nowelizacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Poklepany Jeżeli będziesz miał jeden składnik to pół biedy, inna sprawa jak będziesz miał wszystkie substraty do zasyntezowania hexenu, wtedy bekniesz za produkcję. Z jednym substratem nic się nie stanie

Edytowane przez KilledInLaw

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli jeżeli wpadnął a hexen leży w jednym opakowaniu to mogą pocałować mnie w trąbę, a co gdyby w jednym leży hex a w drugim np. Bk lub jakiś cec? I co najlepiej mówić/zeznawać jak wpadną a w jednym worku hex leży? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Poklepany albo ja Cie źle zrozumiałem, albo Ty mnie. Myślałem że chodzi Ci o to, co by było gdybyś miał kilogram składnika do hexenu a nie sam hexen, bo sam napisałeś SKŁADNIK. Jak Ci chodzi o kilo HEXENU to jak zostanie zbanowany i znajdą u Ciebie taką ilość to nie ma innej opcji niż podejrzenie wprowadzenia do obrotu środków odurzających. Nie wywiniesz się z tego, bo nie udowodnisz im, że kilo masz tylko dla siebie. Z 10g to już inna sprawa  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mniejsze ilości zniezbanowanej legalnej substancji będą karane grzywną lub odsiadką do roku, większe o 10 lat, a te między małymi a znacznymi ilościami do 2 lat lub grzywną. Nie ważne czy to legalne czy nie, wszystkie RC będą traktowane jako środek zastępczy, a jak udowodnisz, że to na własny użytek to mogą umorzyć. Poniżej masz kawałek ustawy o tym. 

„Art. 62b.

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki zastępcze lub 
nowe substancje psychoaktywne mogące stanowić zagrożenie dla życia lub 
zdrowia, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności 
do lat 2.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość 
środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, sprawca podlega karze pozbawienia 
wolności od roku do lat 10.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze 
ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

„Art. 62c. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62b ust. 1 lub 
3, są środki zastępcze lub nowe substancje psychoaktywne mogące stanowić 
zagrożenie dla życia lub zdrowia w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny 
użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem 
postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec 
sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a 
także stopień jego społecznej szkodliwości.”

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, KilledInLaw napisał:

„Art. 62b.

nowe substancje psychoaktywne

A to nie jest tak;

srodki zastępcze - dotychczasowe rc zbanowane 

nowe substancje psy... - nowe rc zbanowane ? Patrząc na listę to jest na niej dużo psychodelii co by wyjaśniało ten art.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, teraz bedzie wszystko jakby legalne ale nielegalne. Coś takiego jak prawo analogowe w angli. Poczytaj całą ustawe, nikt dla Ciebie tego nie zrobi, masz w linku na samej górze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 25.11.2017 o 01:04, KilledInLaw napisał:

Mniejsze ilości zniezbanowanej legalnej substancji będą karane grzywną lub odsiadką do roku, większe o 10 lat, a te między małymi a znacznymi ilościami do 2 lat lub grzywną. Nie ważne czy to legalne czy nie, wszystkie RC będą traktowane jako środek zastępczy, a jak udowodnisz, że to na własny użytek to mogą umorzyć. Poniżej masz kawałek ustawy o tym. 

„Art. 62b.

nowe substancje psychoaktywne mogące stanowić zagrożenie dla życia lub 
zdrowia, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności 
do lat 2.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość 
środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, sprawca podlega karze pozbawienia 
wolności od roku do lat 10.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze 
ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

„Art. 62c. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62b ust. 1 lub 
3, są środki zastępcze lub nowe substancje psychoaktywne mogące stanowić 
zagrożenie dla życia lub zdrowia w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny 
użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem 
postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec 
sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a 
także stopień jego społecznej szkodliwości.”

TO JEST TYLKO PROJEKT USTAWY A NIE JUŻ USTAWA, ŻEBY SIĘ NIĄ KIEROWAĆ-ŻE TAK BĘDZIE JAK ONA MÓWI.TO NAJPIERW MUSI WEJŚĆ W ŻYCIE PO OGŁOSZENIU I WCZEŚNIEJSZEMU ZATWIERDZENIU PRZEZ RZĄD . NIE CZYTAŁEŚ CAŁOŚCI PROJEKTU A W SZCZEGÓLNOŚCI WYDAWANYCH OPINII NP. PRZEZ PROKURATURĘ , SĄDOWNICTWO. POCZYTAJ DOKŁADNIE OD POCZĄTKU DO KOŃCA ZANIM WYRWIESZ URYWEK Z KONTEKSTU I TYM BĘDZIESZ SŁUŻYŁ KOMUŚ SWĄ RADĄ. A WEŹ MI OKREŚL ILE TO JEST ZNACZNA ILOŚĆ A MAŁA? TO SĄ POJĘCIA WZGLĘDNE , NIE ZDEFINIOWANE PRZEZ PRAWO W KONKRETNEJ ILOŚCI NP. WAGOWO JAK TO SIĘ ODNOSI DO ZNACZNEJ I MAŁEJ ILOŚCI. SKĄD MASZ WIEDZIEĆ ILE MASZ PRZY SOBIE TOWARU W CHWILI ZATRZYMANIA CIĘ PRZEZ ORGANY ŚCIGANIA? CZY ZNACZNĄ CZY MAŁĄ ILOŚĆ? TAK SAMO I PSY NIE MOGĄ CI POSTAWIĆ ZARZUTU O ZNACZNEJ ILOŚCI CZY MAŁEJ.BO TO MOGĄ ROBIĆ SOBIE WEDŁUG WŁASNEGO WIDZIMISIĘ ZARZUCAĆ CZYNY O ZNACZNEJ SZKODLIWOŚCI LUB NIEZNACZNEJ .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta